Perdenin İç Mekan Dekorasyonundaki Önemi Nedir?

Perde evinizin tamamlayıcı ürünüdür. Doğru seçimi yapmadıysanız; renk karmaşasına ve göz yorgunluğuna sebep verecektir. Dekorasyon renk bütünlüğü için oldukça önemlidir. Zira çıkan sonuçtan sizden memnun kalmayacak eksik ya da ters giden bir şeyler olduğuna kanaat getireceksiniz.

KOYU RENK MOBİLYA TERCİH EDENLER İÇİN

Mobilyalarınız sezonun trend renklerinden ahşap dokuya sahip ise daha açık tonlu perdeler seçmeniz gerekmektedir. Beyaz, kırık beyaz, krem tonlu perdeler odanızı daha aydınlık ve büyük göstermekle birlikte fon perdelerinizi koyu seçmenize de yardımcı olur. Dekorasyon seçiminde perde büyük rol oynar. Çeşitli perde modelleri günümüzde oldukça yaygın.

Doğru seçimi kullanış açısından seçmeniz gerekmektedir. Yaygın olarak kullanılan zebra perde oldukça kullanışlı tek parça bir perdeyle daha aydınlık bir ortam yaratabilir. Duvar boşluklarınızı farklı tasarımlarla değerlendire bilirsiniz. Odanız küçük mobilyalar koyu ve dekorasyon evin bütünlüğünü sağlar düşüncesindeyseniz sade az desenli mümkünse tek parça halinde perdeler seçmeniz aksesuar seçiminde renkli ve cesur olmanızı sağlar.

Koyu mobilyalarda desenli perde seçimi yapılan hataların başında gelir. Mobilyalarınız göz alıcı renge sahip. Perde seçiminizde koyu tonlar fazla desenli perdeler kullanırsanız iç mekanda bir karmaşıklığa yol açabilir istediğiniz uyumun dışına çıkarak rahatsızlık vere bilir.

AÇIK RENK MOBİLYA TERCİH EDENLER İÇİN

Vazgeçilmeyen renk lake ve beyaz tonlarında mobilyalar tercih ediyorsanız. Dekorasyon‘da bu sefer daha renkli ve desenli perdeler seçebilirsiniz. Açık renk mobilyalarda kullanıldığı takdirde mutlaka yan kanatlarınız uç bir renkte seçmeli odanıza yaşam enerjisi katabilirsiniz. Bu tür mobilyalar tercih ediyorsanız renklerden korkmamalı hayalinizi gerçekleştirmelisiniz. Perdeler evin tamamlayıcı ürünüdür.

Desenli perdelerde tek parça yerine uzun pileli perdeler, bol dökümlü kanatlar, perde aksesuarları tercih edebilir. Baskılı, 3 boyutlu, geometrik desenli perdeler açık renk mobilyalarda odaya şıklık katacaktır. Duvar rengini daha sade renklerde uygularsanız. Seçmiş olduğunuz desenli ve renkli perdeler göz yormayacak mobilya tercihinizle daha uyumlu hale gelecektir. Perdeler bulunduğu ortama sıcaklık katar ve ruhunuzu yansıtır. Evimizin en önemli detaylarından biri perde ve tüllerdir.